Przejdź do głównej zawartości

Onet.pl nie prowadzi już własnego płatnego hostingu

  Jeszcze stosunkowo niedawno, Onet.pl prowadził m.in. usługę płatnego hostingu. Fakt, usługi te nie należały do najtańszych (a wręcz przeciwnie.).
  Teraz okazało się, że Onet.pl zrezygnował z tego serwisu. Wszystkie wykupione wcześniej świadczenia hostingowe, są obecnie obsługiwane przez nazwa.pl.

   Trudno mi powiedzieć, dlaczego Onet rezygnuje z działalności hostingowej, przynoszącej, bądź co bądź, pewne zyski. Najpierw zmiany w blogosferze, a teraz tutaj. Czyżby Onet stawiał z powrotem jedynie lub też głównie  na strefę informacyjną?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O Hekko słów kilka

  Z firmą Hekko po raz pierwszy miałam styczność około dwóch lat temu, kiedy zobowiązałam się pomóc komuś w znalezieniu sensownego miejsca na stronę z płatnym hostingiem.
  Porównując oferty różnych firm oferujących hosting i domeny, należy brać pod uwagę:

cenę rejestracji i przedłużenia ważności domeny na kolejne latawarianty pakietów hostingowych i najprościej rzecz ujmując, ile za ile dostajemy - jedna firma za 50 zł da nam 1 GB, a za 120 zł 5 Gb, a druga za 120 -130 zł, oferuje już 20 GB powierzchni na stronę. ile transferu danych /mc otrzymujemy w danej cenie - transfer to nie tylko dane, które sami wgrywamy na stronę / blog, ale też wszystkie odwiedziny osób zainteresowanych; jeśli spodziewamy się, że z biegiem czasu nasza strona może być coraz bardziej popularna, trzeba z wyprzedzeniem pomyśleć o zwiększeniu tej opcjiCo zwróciło moją uwagę na Hekko?6 wariantów hostingówdobre ceny hostingów w stosunku do tego, co za daną cenę otrzymujemykonkurencyjne ceny domenmożliwość dokupienia…

Zestawienie skrzynek e-mailowych

Zaprezentuję tutaj zestawienie 6 chyba najpopularniejszych w Polsce skrzynek (kolejność przypadkowa).

poczta.gazeta.pl- nieograniczona pojemność skrzynki- maksymalna wielkość załącznika: 50 MB*- ilość SPAMU wysyłanego przez "Gazetę" w zamian za darmowy charakter skrzynki - na dzień dzisiejszy nie wiem, choć punkt 2.3 Regulaminu wskazuje, że takowy będzie się pojawiał, żeby usługa była darmowa.- na dzień dzisiejszy nie znalazłam informacji, czy można wykupić wersję "pro" skrzynki, która gwarantuje brak SPAMu- skrzynka e-mail od razu jest połączona z kontem na "Gazecie", umożliwiającym korzystanie z serwisów podlegających tej Redakcji; w otrzymanym w pierwszym e-mailu Regulaminie, Redakcja zastrzega sobie m.in. możliwość zablokowanie konta, jeśli Użytkownik będzie łamał Regulamin
Nie mam z tym kontem żadnych doświadczeń, trudno mi więc je polecić lub odradzić. Na razie je obserwuję.
poczta.onet.pl- przy zakładaniu skrzynki, możemy skorzystać z jednej z 10 możl…

OVH

OVH.pl to jedna z firm proponujących usługi hostingowe i rejestrację domen.

Plusy:
konkurencyjne cechy domen (często bywają promocje na niektóre z nich)ogromny wybór domennie trzeba wykupywać hostingu, żeby mieć dostęp do wszystkich danych domeny, niezbędnych do podpięcia jej pod blogspotdosyć ciekawe propozycje hostingowe - "najmniejszy zestaw hostingowy" daje nam aż 100 GB na dane, brak limitu transferu (!!!) i możliwość stworzenia na nim do pięciu stron - i to, na dzień dzisiejszy za 7,99 zł /mc (niestety w tej opcji trzeba od razu zapłacić za cały rok z góry)jasne informacje dotyczące cen zarówno hostingów, jak i domen, w tym przedłużenia ich ważności
Minusy:brak możliwości płacenia w ratach za hosting (przynajmniej w najtańszej opcji)  przykładowo w Hekko mamy tę opcję nawet w hostingu za 50 zł/rok)brak możliwości testowania bez zobowiązań hostingu np. przez 14 dni (co proponuje wiele firm hostingowych, w tym Hekko)brak darmowych subdomen (typu twojanazwa.ovh.pl)